5 اشتباه خطرناک در خرید دوربین های مدار بسته

 5 اشتباه خطرناک در خرید دوربین های مدار بسته

  • پرداخت حداقل قیمت برای سیستم دوربین مدار بسته

به عنوان یک مشاور آزاد اخیرا به یک زنجیره خیابانی معروف مشاوره دادم و فهمیدم که قیمت مناسبی را برای کیفیت سیستم های دوربین مداربسته پرداخته بودند اما بالغ بر 40 سیستم نصب کرده بودند که با توجه به نقاط نصب شده با شکست مواجه شد و تجهیزاتی که فروخته شده بود در واقع به نصف قیمت می ارزید. نصب و خرید دوربینهای مداربسته برای بسیاری از سازمانها می تواند دردسرساز باشد . مواردی مانند شناسایی شرکتهای معتبر و شناخته شده ، رسیدن به درک نیازمندیها ، توانایی قیاس پیشنهادات بر اساس تجهیزات و راه حل های متفاوت ، اینکه چطور یک سیستم باید امنیت موثر و قابل توجهی را ایجاد کند ، اطمینان از اینکه آن سیستم نیازمندیهای قانون گذار فعلی را تامین کند و تصاویری از کیفیت ظاهری را تولید کند. حتی اگر شرکتهای دوربینهای مداربسته نیازمند باشند تا سیستم مشابهی را ایجاد کنند ، تعیین اینکه پایین ترین قیمت در واقع بیشترین ارزش را خواهد داشت و بهترین خواهد بود و یا اینکه از تجهیزات نامرغوب و درجه دوم برای بدست آوردن سود بالاتر استفاده کنند نیز کار مشکلی است. تحت چنین شرایطی غیر معمول نیست که آن شرکت پایین ترین قیمت را به عنوان راه حل پیشنهادی قبول کند. درحقیقت این اتفاق برای 80 درصد سیستم ها که استاندارد های پلیس را تامین نمی کنند و پول خود را به هدر می دهند پیش می آید. سیستم قیمت پایین تر و ارزانتر را انتخاب می کنند و مشتری هم حداقل قیمتی را برای سیستمی که درواقع برای اهدافش مناسب نیست را انتخاب می کند.

  • اعتماد کردن به شرکتهای نصب معروف بین المللی و محلی دوربینهای مداربسته

پلیس اظهار داشته است که 80 درصد دوربین های مداربسته برای این منظور مناسب نیستند. بیش از 90 درصد سیستم های دوربینهای مداربسته تحت DPA  قانونی نیستند. اکثریت بیشمار این دوربینها توسط شرکتهای نصب حرفه ای نصب شده اند. شما ممکن است معتقد باشید که یک شرکت معروف بین المللی و یا محلی خوب و قابل اعتماد است اما اکثر سازمانهایی که به این شرکتها اعتماد کردند پولشان را به روش بدی روی طراحی دوربینهای مداربسته به هدر داده اند.

  • انتخاب یک لنز اشتباه

اگر شما و یا شرکت خدمات نصب دوربین لنز اشتباهی را انتخاب کنید به احتمال 80 % شانس اینکه پلیس نتواند از تصاویر دوربین شما در دادگاه استفاده کند وجود دارد. اکثر شرکتهای فروش اینترنتی وقتی که شما تصمیم دارید به سرعت دوربینهای زیادی را بشناسید اطلاعات نخواهند داد و سعی خواهند داشت/ تا دوربینهایی را به شما بفروشند که تصاویر تولید شده در آنها مناسب نخواهد بود. بزرگترین مشکل نصب دوربین های مداربسته انتخاب لنز اشتباه است. به  طور معمول ، لنز اشتباه به این منجر می شود که افراد در اندازه بسیار کوچک نشان داده می شوند که قابل شناخت نیستند و عملا شما نمی توانید به طور الکترونیکی روی آن زوم کنید . برای شناسایی یک نفر با قد 7/1 متر در سیستم استاندارد دوربینهای مداربسته باید حداقل 50% ارتفاع صفحه نمایش را دربرگیرد ( استاندارد های تشخیص و مشاهده به اندازه کافی خوب نیستند که یک شخص را به سادگی بشناسند در حالی که با یک گروه در یک مکان حضور دارد. این استاندارد ها برای نیازمندیهای عملیاتی دوربینهای مداربسته در خانه و شرکت طراحی شده اند.

  • انتخاب یک DVR  اشتباه

نصب یک DVR  با رزولوشن خیلی پایین بدان معنی است که سیستم شما در تعقیب قانونی پلیس کارا نخواهد بود. تا سال 2009 شما به راحتی استاندارد شناخت سیستم دوربینهای مداربسته را بر اساس مقدار درصدی از صفحه نمایش که شخص پوشانده بود ارزیابی می کردید اما با استاندارد های جدید از تجهیزات عملیاتی خانه / محل کار دیگر کار کمی پیچیده شده است. این درصد ها بر اساس  استاندارد های تلویزیون های PAL  که برای اکثر سیستم ها استفاده می شوند طراحی شده اند. حال به هر صورت تعدادی فرمت رزولوشن ضبط وجود دارد که اندازه های بالاتر بسته به کیفیت هر فرمت دارد.

CIF

2CIF

4CIF/D1

VGA

SVGA

WSVGA

720P

1080P

PAL

گروه

139%

139%

70%

84%

67%

67%

56%

38%

100%

شناسایی اولیه

70%

70%

35%

42%

34%

34%

28%

19%

50%

تشخیص

35%

35%

18%

21%

17%

17%

14%

10%

25%

مشاهده

14%

14%

7%

9%

7%

7%

6%

4%

10%

یافتن

 اگر شما از سیستم PAL  استفاده کنید و بخواهید یک شخص ناشناس را شناسایی کنید باید 100% صفحه نمایش ارتفاع و برای شناسایی یک شخص آشنا باید حداقل 50% صفحه نمایش ارتفاع داشته باشید. بنابراین اگر شما یک ضبط کننده ای دارید که تصاویری در CIF4  و یا D1 تولید می کند به خاطر اینکه رزولوشن از PAL  برای شناسایی شخص ناشناس نیاز است حدود 70% ارتفاع صفحه نمایش باشد بهتر می باشد و برای شناسایی شخصی آشنا باید حداقل 35% ارتفاع صفحه نمایش پر شود.

مشکل از آنجایی به وجود می آید که شما DVR  را بخرید که تنها 2CIF  و یا CIF را ضبط کند اکنون اگر شخصی 70% ارتفاع صفحه نمایش را پر کند این بدان معناست که محدوده ای که شما می توانید پوشش دهید تلاش برای شناسایی شخصی با وسعت صفحه نمایش 5/4 متر تا 2/3 متر است . ( وسعت محدوده ای که دیده می شود روی صفحه نمایش با هدف شخصی که ایستاده است مد نظر است )

  • نصب یک سیستم غیر قانونی

نصب یک سیستم که نتواند با عملکرد حفاظتی داده ها ( DPA) تطابق داشته باشد درنتیجه به جریمه نقدی 50/000 یورویی ، خسارت های محلی نامحدود و شواهد دوربینهای مداربسته که در دادگاه مورد چالش قرار میگیرند منجر خواهد شد. دوربین مداربسته به نیازمندیهای قانونی 62 درباره عملکرد حفاظتی داده ها مربوط می شود. درک مفهوم DPA  ( عملکرد حفاظتی داده ها ) برای سازمان شما چیزی بالغ بر 250/000 یورو صرفه جویی خواهد کرد. تصور کنید که اگر همسر من وارد سوپرمارکت محلی ما میشد و به جای نظارت به سادگی و به صورت قانونی ورودش را به مغازه می دید و همچنین دوربینها شراب و راهرو مشروبات الکلی ( غیر قانونی ) را نشان می دادند و همینطور که او در حال نگاه کردن به تصاویر بود تصویر مرا که در حال قدم زدن در راهرو بودم را می دید اما متاسفانه من در حال درآغوش کشیدن و بوسیدن زنی دیگر بودم ! پایان این ماجرا به طلاق ختم میشد و همسرم قطع به یقین دعوی قانونی میکرد و نیمی از حقوق بازنشستگی مرا طلب میکرد و همینطور نیمی از خانه و 50% کل دارایی مرا !!!! این قضیه قطعا برای من 250/000 یورو آب میخورد و شاید هم بیشتر . این جنبه از طلاق به هر حال مرا تا حد زیادی نگران نمی کرد چون میدانستم که میتوانم تا آخرین پنی آن را از سوپرمارکت طلب دعوی کنم چرا که آنان داده تصویری مرا بدون اجازه من به همسرم نشان دادند !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید