فناوری های مورد استفاده در دوربین های امنیتی – بخش اوّل

تصحیح نور پشتی :

در صورتی که پنجره یا منبع نور پر قدرتی در زمینه تصویری که دوربین ارائه میدهد قرار گیرد، تصحیح این نور در دوربین ممکن است باعث شود تا اشیائی که در مقابل این منبع نوری قرار گرفته اند، بسیار تاریک و حتی غیر قابل تشخیص گردند . از این رو فناوری BLC در دوربین های مجهز به این فناوری باعث میگردد تا تصویر اشیاء مقابل منابع نور، با دقت کافی و وضوح مناسب تولید شوند.

WIDE DYNAMIC RANGE

در حالیکه فناوری BLC باعث میشود تا اشیاء تیره موجود در تصاویر واضح تر گردند، فناوری WDR در دوربین ها سبب میشود تا در صورتی که در محل تصاویر تیره و روشن وجود داشته باشد وضوح هر یک از این اشیاء، متناسب با یکدیگر و به صورت کاملا مشخص از هم تشکیل گردد .

بالانس سفیدی تصویر   :
در صورتی که شعله یک شمع را در مقابل یک دوربین ببینیم، مشاهده میشود که نقاط سفید رنگ شعله به صورت آبی کم رنگ و نقاط کم دماتر در شعله به رنگ زرد مایل به قرمز دیده میشود. در صورتی که در واقعیت این گونه نیست و یا زمانی که رنگ لباس های اشخاص در دوربین مشاهده شود، دیده میشود که رنگ آنها در محیط درون اتاق با محیط خارج از اتاق که نور بیشتری در آن است تفاوت پیدا میکند اما در چشم انسان این اتفاق نمی افتد . دلیل این امر در این است که چشم انسان رنگ سفید موجود در محیط را متناسب با درجه حرارت آن رنگ احساس میکند و بقیه رنگ ها را با توجه به درجه حرارت رنگ سفید موجود در محیط تشخیص میدهد . این فناوری که در دوربین های مجهز به AWB استفاده میشود، باعث رفع این مشکل در تصاویر به دست آمده از دوربین میگردد و تصاویر با رنگ های واقعی تری متناسب با درجه حرارت رنگ سفید موجود در محیط میدهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید