فناوری های مورد استفاده در دوربین های امنیتی – بخش دوم

تصحیح اتوماتیک سیگنال :
این فناوری باعث میشود که سیگنال ورودی در صورتی که به طور ناگهانی افزایش و یا کاهش یابد، این مقدار تغییر ناگهانی را از بین برده و به سیگنال اولیه قبل از تغییر تنظیم کند . البته باید توجه داشت که این امر باعث میشود در شرایط نوری پایین ، بر روی تصاویر به دست آمده نویز ایجاد گردد .

تصحیح اتوماتیک حساسیت :   

این فناوری در دوربین امنیتی باعث میگردد که میزان روشنایی به دست آمده از تصاویر تهیه شده توسط دوربین در یک حد متعادل قرار گیرد. این امر با کنترل سرعت شاتر دوربین تعیین میشود و با تغییر سرعت شاتر به جای تغییر در کوچک شدن یا بزرگ شدن لنز میزان نور ورودی را در حد متعادل قرار میدهد . این فناوری AES در مناطقی که فرکانس برق منطقه 50 هرتز باشد قابل استفاده نخواهد بود .

تصحیح لزرش :

در مناطقی که مقدار فرکانس برق 50 هرتز میباشد، نور متصاعد شده از لامپ های فلوئورسنت و یا لامپ های جیوه ای باعث ایجاد پرش در تصاویر به دست آمده از دوربین میشود. دلیل این امر هم در این است که سیکل فرکانس خاموش و روشن شدن لامپ در این مناطق هر 50/1 ثانیه است و سرعت شاتر 60/1 ثانیه و تولید 60 فریم در ثانیه است. از این رو در این مناطق در صورتی که سرعت شاتر را به 120/1 افزایش دهیم این مشکل حل خواهد شد. اگر چه این امر باعث میشود تا تصویر به دست آمده مقداری تیره تر گردد .

تصحیح حداکثر حساسیت :

این فناوری باعث میشود تا سرعت شاتر کاهش یابد. این امر زمانی مناسب است که بخواهیم از موضوع مورد نظر مدت زمان بیشتری تصویر داشته باشیم. اگر چه این عمل سبب از بین رفتن تعدادی از فرم ها و یا ایجاد نویز در تصویر نیز میشود، اما با ترکیب با فناوری دید در روز و شب میتواند به صورت بهینه تری مورد استفاده قرار گیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید