اشنایی با تکنولوژی نوریاب(LIGHT FINDER)

یک دوربين روز و شب برای استفاده و راه اندازی در محيط های باز بيرونی و یا فضاهای داخلی با نور پایين طراحی شده است. دوربين روز و شب رنگی تحت شبکه ،تصاویر رنگی را در طول روز ضبط کرده و تحویل داده وبا کاهش نور، دوربين ميتواند به صورت خودکار به حالت شب تغيير کند تا با استفاده ازنور مادون قرمز ( IR )تصاویر سياه و سفيد تحویل دهد.

حفظ شفافيت تصویر و نویز پایين ،مخصوصا در شرایط تغيير نور فضاهای بيرونی و باز،باعث ایجاد یک چالش شده است.

تکنولوژی نوریاب (Lightfinder ) نتيجه یک انتخاب دقيق و درست سنسور و لنز، در کنار جزیيات داده های تصویر حاصل از ترکيب سنسور و لنز می باشد. تکنولوژی نور یاب تصاویری با رنگهای زنده تر، در نورهای کمتر ارائه می دهد. ترکيب این عوامل که شامل سنسور­ و لنز و ارتقای چيپ برای پردازش تصویراست ، به دوربينهای تحت شبکه امکان عملکرد بهينه و فوق العاده را ميدهد .

پيشينه دوربينهای نوریاب ( lightfinder ):

تکنولوژی نوریاب، به سنسور CMOS حساسيت بالای نور را می دهد. با این حال، این تکنولوژی خيلی فراتر از فقط یک سنسور است. این نرم افزار که استادانه طراحی شده، درجه فيلتر کردن و شفافيت را برای ایجاد بهترین کيفيت ممکن تنظيم می کند. عملکرد فوق العاده در نور کم، نتيجه ادغام درست و مناسب بر اساس سنسور و لنز ،با پردازش دقيق تصویر است.

در مقایسه با هر دوربين آنالوگ ، این تکنولوژی رزولوشن بهتر و رنگهای طبيعی تری مخصوصا در شرایط نور کم ،ارائه خواهد داد. کاهش نویز تکنولوژی نوریاب در مقایسه با هر دوربين آنالوگ در بازار، پيشرفت چشمگيری داشته که در ترکيب با حساسيت نور سنسور، کيفيت تصویر بی نظيری را ارائه می دهد. همچنين از آنجایيکه دوربينهایی که این تکنولوژی را ارائه ميدهند دیجيتال هستند، طيف گسترده ای از امکانات مثل سنسور اسکن پيشرفته، تحليل اطلاعات و سيستم نظارت تصویر را در اختيار قرار می دهند.

از مزایای تکنولوژی نوریاب می توان حساسيت بالای نور، کيفيت تصویر عالی با نویز پایين اما جزئيات بيشتر و توليد بهتر رنگ در نور پایين را نام برد. همچنين دوربينهای دارای این تکنولوژی تمامی مزایای دیگر دوربينهای تحت شبکه، مثل اسکن پيشرفته را دارا هستند .

مقایسه در شب و شرایط نور کم

مقایسه ای ميان سه دوربين نظارتی دارای تکنولوژی نوریاب و یک دوربين باکيفيت پایين تر آنالوگ با نور کم، در شب و در شرایط متفاوت انجام شد. این مقایسه نشان داد که دوربيت تحت شبکه ای که دارای تکنولوژی نوریاب است ، کيفيت تصویر بهتری را با نویز پایينتر در ميزان فریم کامل ارائه می دهدو دوربين آنالوگ در برخی شرایط پر نور قادر به ارائه تصاویر رنگی نيست. بدین ترتيب شرایط به سمت و سوی پيشرفت و توسعه دوربينهای تحت شبکه با همان درجه حساسيت نور مشابه دوربينهای دارای تکنولوژی نوریاب و حتی بهتر از آنها ، ادامه خواهد یافت. حساسيت نور پيشرفته و نویز تصویر پایين، از خصوصيات کليدی تکنولوژی های تصویری در آینده خواهند بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید